Podcasty

Czym jest bezpieczeństwo (w) sieci? Jakie są najpopularniejsze metody działania cyberprzestępców i jak bronić się przed atakami oszustów? Co to jest menadżer haseł i czy warto go używać? Jak zabezpieczyć firmowy i prywatny komputer podczas pracy zdalnej? Czy smartfon powinien być najlepszym przyjacielem nastolatka? Odpowiedzi na te i wiele podobnych pytań znajdziecie w naszym cyklu podcastów. Wszystko prostym, zrozumiałym dla wszystkich językiem. Bądź bezpieczny w sieci z nami! Nasz cykl podcastów Cyberbezpieczeństwo od podstaw. Praktyczna wiedza dla każdego znajdziecie w najpopularniejszych platformach podcastowych na czele ze Spotify.

Macie pytania, chcecie zaproponować temat kolejnych rozmów albo znacie ciekawego gościa? Napiszcie! Na Wasze wiadomości czekamy pod adresem: [email protected]

Skąd pomysł na cykl podcastów? Jak działają cyberprzestępcy? Gdzie czyha na nas największe niebezpieczeństwo? Co robić w sytuacji, gdy już staliśmy się ofiarą, ktoś nas oszukał, okradł lub przejął nasze konto w serwisie społecznościowym? Gdzie szukać pomocy? Jak nauczyć się bezpiecznie korzystać z zasobów cyfrowych? Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci dzieci i młodzieży oraz seniorów? I co ma do tego opowieść o Ali, która miała siedem kotów i lubiła truskawki?

Czym jest cyberbezpieczeństwo? Tłumaczymy prostym językiem. Najsłabszym ogniwem jest człowiek, czyli „zero zaufania” jako podstawowa zasada w cyberbezpieczeństwie Czy SMART świat to przepustka dla cyberprzestępców? Czym jest phishing i co ma wspólnego z łowieniem? Oraz: jak możemy i powinniśmy zadbać o naszą prywatność w sieci? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do wysłuchania drugiego odcinka podcastu z cyklu „Cyberbezpieczeństwo od podstaw. Praktyczna wiedza dla każdego”. Naszym gościem jest Piotr Kukla – certyfikowany audytor systemów bezpieczeństwa i praktyk w branży od ponad 18 lat.

Dlaczego urlopem chwalimy się dopiero po powrocie? Co to jest filtr prywatyzujący i czy ochroni nas przed wścibskimi spojrzeniami zza ramienia? Dlaczego warto przeprowadzić tzw. biały wywiad przed dokonaniem rezerwacji wakacyjnego pobytu? Kto zna hasło do hotelowego sejfu i czy hotelowe kawiarenki internetowe są bezpieczne? Jakie narzędzia i funkcje nowoczesnej bankowości mogą nam pomóc w ochronie przed cyberzagrożeniami? Na te i inne pytania w kontekście cyberbezpieczeństwa na wakacjach rozmawiamy z Piotrem Kuklą – certyfikowanym audytorem systemów bezpieczeństwa w 3. odcinku z cyklu Cyberbezpieczeństwo od podstaw. Praktyczna wiedza dla każdego. Zapraszamy do słuchania!