Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

  • Home
  • Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Szkolenia z cyberbezpieczeństwa

Wiedza i świadomość pracowników to dziś jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa informatycznego. Nie wystarczy odpowiedni sprzęt i zabezpieczenia – to ludzie, którzy go obsługują muszą znać podstawy bezpiecznego zachowania w sieci. Z myślą o nich Krajowy Instytut Cyberbezpieczeństwa organizuje szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników nietechnicznych.

Adresujemy je do tzw. zwykłych użytkowników komputerów, którzy na co dzień pracują w firmowej sieci, korzystając z firmowego komputera, ale nie maja podstawowej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Program szkolenia obejmuje m.in. tworzenie skutecznych haseł, obsługę managera haseł, weryfikowanie czy dana strona jest bezpieczna, co wolno a czego niewolno robić na służbowym komputerze. Szkolenie wieńczy uzyskanie certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę.
Na szkolenie dla pracowników nietechnicznych zapraszamy wszystkie firmy i instytucje, które chcą podnieść świadomość cyberbezpieczeństwa swojego personelu.

Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Szkolenia z Cyberbezpieczeństwa mają ogromną przewagę nad innymi formami przekazywania wiedzy i są nieodzownym elementem zachowania bezpieczeństwa w firmie czy przedsiębiorstwie.
Odpowiednio przygotowane szkolenia pozwalają, aby wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa była zrozumiana, a co za tym idzie łatwiej zapamiętana. Aktywni odbiorcy szkolenia zapamiętują nawet 7x więcej niż osoba samodzielnie czytająca tą samą treść.

Cyberzagrożenia są elementem „niewidzialnym” dla Pracowników, dlatego bardzo szybko o nich zapominają i nie zachowują się adekwatnie do zagrożenia. Regularne szkolenia pozwalają zachować ich czujność i nabrać prawidłowych nawyków.

Cyberbezpieczeństwo dla nieinformatyków

Jednym z zadań Managera powinno być ustalenie planu rozwoju świadomości o cyberbezpieczeństwie pracowników. W skład takiego planu powinny wchodzić szkolenia wstępne, a także regularne szkolenia przypominające i aktualizujące wiedzę, zakończone oceną ich skuteczności.

Znajomość zagrożeń i prawidłowe poruszanie się w sieci to nie jedyne umiejętności i wiedza, którą powinien posiadać pracownik. Bardzo istotna jest jego reakcja na incydent. Pracownik powinien umieć zidentyfikować i niezwłocznie zgłosić incydent do odpowiedniej osoby. Niestety często pracownicy ignorują przesłanki o wystąpieniu incydentu lub co gorsza ukrywają go.

Regularne szkolenia i akcje edukacyjne są podstawową ścieżką walki z cyberprzestępczością. Proponujemy, abyś kroczył nią razem z nami i abyśmy wspólnie wypracowali prawidłowe nawyki u Twoich pracowników.

Dodatkowo oferujemy usługi sprawdzające zachowania pracowników np. akcja phisingowa w której wysyłamy maile łudząco podobne do znanych marek i sprawdzamy w jaki sposób odnieśli się do niego pracownicy. Dzięki takim przedsięwzięciom Pracodawca może ocenić ogólny poziom wiedzy swoich pracowników lub wytypować grupę osób, która wymaga szkolenia przypominającego, albo po prostu zebrać wyniki i prezentując je wzmocnić czujność pracowników.

Related Posts

Doradztwo i pomoc w przetargach związanych z IT

Doradztwo i pomoc w przetargach związanych z IT Twoja firma potrzebuje wsparcia w zakresie przygotowania

Read More

Odszyfrowywanie danych

Jesteś ofiarą ataku? Pomożemy odszyfrować dane i odzyskać zasoby stracone w wyniku ataku.

Read More

Testy penetracyjne

Atakowanie infrastruktury, zasobów, aplikacji oraz systemów klienta za jego zgodą. Weryfikacja jego słabych stron.

Read More