Bezpieczne zakupy e-biletów – kolejny webinar za nami

Piotr Kukla, ekspert Krajowego Instytutu Cyberbezpieczeństwa, był jednym z prelegentów webinaru “Cyberbezpieczeństwo – czyli jak zadbać o bezpieczne zakupy biletów” organizowanego przez ASEC SA, jednego z największych operatorów systemów sprzedaży biletów elektronicznych i papierowych na rynku transportu publicznego w Polsce.

Spotkanie on-line odbyło się w środę, 18 maja i zgromadziło przedstawicieli największych podmiotów, które na co dzień korzystają z systemu sprzedaży biletów ASEC SA.

Kwestie związane z kluczowym tematem spotkania, czyli bezpieczeństwem systemu, omawiał nasz specjalista, Piotr Kukla, który posiada 15-letnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa informacji, jest również Audytorem Wiodącym Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg normy PN-EN ISO/IEC 27001.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak dbać o stricte fizyczne zabezpieczenie sprzętu, serwerowni oraz samego serwera. Piotr Kukla omawiał również kwestie techniczne związane z aktualizacją systemu, systemu operacyjnego oraz oprogramowania antywirusowego. Wiele uwagi nasz ekspert poświęcił również na temat niezwykle często pomijany w wielu podmiotach – mowa oczywiście o backupie danych. – 70 proc. podmiotów wykonuje jakikolwiek backup, natomiast z tych 70 proc. zaledwie 10 proc. swój backup testuje, reszta uznaje, że backup to pewnik, a to błąd. – mówił Piotr Kukla.
Później przyszła pora na rundę pytań i odpowiedzi, podczas której uczestnicy spotkania mieli okazję poruszać istotne dla siebie zagadnienia. Mamy nadzieję, że spotkanie było dobrą okazją do poszerzenia wiedzy.