Fałszywe sms-y z wykorzystaniem Netflixa

Przełom roku to czas odnawiania różnego rodzaju subskrypcji. Oszuści wykorzystując ten trend starają się jak najbardziej dostosować do aktualnej rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że mamy do czynienia z coraz większą ilością ataków phishingowych, tym razem z wykorzystaniem wizerunku popularnego serwisu Netflix. Bądźcie czujni i nie klikajcie w podejrzane linki.

Poniżej prezentujemy treść fałszywego sms-a:

Przestępcy proszą o potwierdzenie swoich danych poprzez kliknięcie w link podany w wiadomości. Jak wiadomo, postępowanie zgodnie z wytycznymi może skończyć się kradzieżą danych osobowych, a także możliwością utraty środków.

W tym miejscu jeszcze raz gorąco apelujemy o ostrożność i nie klikanie w jakiekolwiek linki podawane w wiadomościach. Przypominamy także o możliwości zgłaszania tego typu incydentów to CERT, czyli będącego w strukturach NASK zespołu powołanego do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę incydent.cert.pl. W przypadku fałszywych wiadomości sms wystarczy ich treść przesłać do CERT Polska pod numer: 799-448-084 korzystając z opcji “Przekaż wiadomość”.