Krytyczny błąd w Chrome – zaktualizuj przeglądarkę

Najpopularniejsza przeglądarka na świecie ma problemy – Google poinformowało właśnie o krytycznej luce typu zero-day, która zagraża internautom na całym świecie. Koniecznie zaktualizujcie przeglądarkę.

Luka, o której mowa została nazwana CVE-2022-1096. Zero-day w praktyce oznacza, że hakerzy znali lukę, zanim Google zdążył wydać aktualizację. Czego dotyczy konkretnie luka? Mowa o komponencie Chrome’a, który odpowiada za przetwarzanie JavaScriptu – hakerzy wymuszają na przeglądarce uruchomienie innego, złośliwego, typu kodu. Google zwraca uwagę, że jeśli hakerom uda się stworzyć udany exploit, czyli po prostu fragment złośliwego kodu, atak może być bardzo groźny.

W odpowiedzi na tę sytuację Google ogłosiło awaryjną aktualizację Chrome’a (99.0.4844.84) i zaleca jej szybkie wgranie. W tym celu należy sprawdzić aktualną wersję przeglądarki i zainstalować najnowszą. Można to zrobić klikając opcję Pomoc, a następnie Google Chrome – Informacje. Wówczas pojawi się nam aktualna wersja, a przeglądarka sama zacznie poszukiwać aktualizacji i wgra najnowszą wersję. Po tej czynności wystarczy ponownie uruchomić komputer.