Secure 2023 – niebawem konferencja o cyberbezpieczeństwie

W środę, 19 kwietnia w warszawskim Hotelu Plaza odbędzie się konferencja Secure 2023 organizowana przez zespół CERT Polska, czyli Pion Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK. To już 26. edycja wydarzenia, które jest świetną okazją do rozwoju wiedzy w obszarze cyberbezpieczeństwa, a także zapoznania się z najnowszymi trendami, wyzwaniami oraz aktami prawnymi w tym obszarze. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

„Hasłem przewodnim tegorocznej edycji SECURE jest »bezpieczeństwo w dobie zmian«. Nawiązuje ono bardzo mocno do obecnej sytuacji międzynarodowej, która uwypukla wyzwania związane z cyberprzestrzenią. Znajduje to odbicie w agendzie naszego wydarzenia”. – czytamy na stronie konferencji.

Podczas spotkania nie zabraknie nawiązań do wojny w Ukrainie i jej wpływu na bezpieczeństwo w sieci. Wiele spotkań i prelekcji będzie również poświęconych nowym technologiom w służbie cyberbezpieczeństwa. Mowa szczególnie o platformie n6 oraz Systemie S46.

Uzupełnieniem konferencji będą kwestie legislacyjne, czyli najważniejsze akty prawne zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym, które wyznaczają i wyznaczą nowe kierunki związane z cyber security. W przypadku Polski mowa szczególnie o nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, a na poziomie Unii – niedawno przyjętej dyrektywie NIS2, którą również przyjdzie nam wdrożyć na poziomie krajowym.

Secure 2023 to świetna okazja do bycia na bieżąco w temacie cyberbezpieczeństwa we wszystkich jego aspektach. Zachęcamy serdecznie do rejestracji na stronie secure.edu.pl.