Włamywali się do poczty i wyłudzili niemal 1,7  mln złotych

Niemal 1,7 mln złotych wyłudzili trzej przestępcy z Pakistanu, Indii oraz Bangladeszu, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Oszuści włamywali się na pocztę mailową osób fizycznych i firm, podmieniając rachunki bankowe wskazane w przesyłanych do nich fakturach.


Jak informuje PAP, grupa przełamywała zabezpieczenia poczty elektronicznej firm i osób fizycznych, a następnie zmieniała w przesłanych tam przez kontrahentów fakturach VAT numery rachunków bankowych, na które miały zostać dokonane zapłaty. Pieniądze trafiały na konta sprawców, a następnie błyskawicznie były rozdysponowywane na inne rachunki, wypłacane w bankomatach i transferowane za granicę.

Przestępczy proceder trwał niemal 4 lata. W tym czasie oszuści dokonali 45 wspomnianych wyżej operacji na łączną kwotę niemal 1,7 mln złotych. Poszczególne transakcje były bardzo różne – od kilkuset złotych do nawet 320 tysięcy.

Oskarżeni przebywają w areszcie. Sprawą zajął się już Sąd Okręgowy w Warszawie. Za oszustwa przestępcom grozi nawet do 8 lat więzienia.
źródło: wirtualnemedia.pl