Konkurs Cyberbezpieczny Samorząd trwa w najlepsze. Samorządy, które miały już okazję usłyszeć lub wziąć udział w konkursie Cyfrowa Gmina czy Cyfrowy Powiat mają szansę na pozyskanie kolejnej, bezzwrotnej dotacji na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w swojej jednostce. Jak mądrze podejść do tematu i sięgnąć po środki, które faktycznie usprawnią procesy w samorządzie i wzmocnią jego cyberbezpieczeństwo? Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem, w którym podpowiadamy, na jakie konkretnie produkty oraz usługi warto zdecydować się w ramach projektu.
Konkurs Cyberbezpieczny Samorząd zmienia znacząco akcenty. O ile do tej pory samorządy biorące udział w programach grantowych decydowały się w głównej mierze na zakup sprzętu komputerowego, myszek czy drukarek, tym razem muszą nastawić się na zupełnie inne cele. Zakup sprzętu komputerowego, a także usług, które bezpośrednio nie wpływają na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa nie są ujmowane jako wydatki kwalifikowalne, czyli rozliczane w ramach projektu.
Opracowanie, wdrożenie, przegląd, aktualizacja dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI). Audyt Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, audyt zgodności z wymaganiami KRI / uoKSC przez wykwalifikowanych audytorów, (re)certyfikacja SZBI na zgodność z normami.
Wprowadzenie lub aktualizacja Polityk Bezpieczeństwa Informacji (PBI), analiza ryzyka (w tym opracowanie i wdrożenie metodyk), opracowanie procedur: obsługi incydentów, ciągłości działania i zarządzania kryzysowego, stosowania kryptografii, kontroli dostępu, bezpieczeństwa pracy zdalnej, używania urządzeń mobilnych.
Nasza platforma szkoleniowa online z szeroką ofertą testów weryfikujących świadomość zagrożeń oraz reakcje personelu w szczególności sposób postępowania specjalistów posiadających odpowiednie obowiązki w ramach SZBI w zgodzie z przyjętymi procedurami. Dostęp do platformy to szerokie możliwości nauki, tworzenia testów socjotechnicznych oraz weryfikacji wiedzy użytkowników z pełnym raportowaniem.
Przeprowadzenie analizy oraz inwentaryzacji obecnej infrastruktury, ocena efektywności istniejących komponentów sieciowych, wybór optymalnego rozwiązania dla modernizacji, stworzenie zmodernizowanej sieci komputerowej, rozszerzenie i konfiguracja nowej infrastruktury sieciowej.
Rozwiązanie gwarantujące kompleksową ochronę i nadzór nad obszarem przetwarzania danych. Nasza usługa umożliwia rzetelne monitorowanie wybranych obszarów oraz głównych celów komunikacyjnych zapewniając spokój i bezpieczeństwo. Odpowiednio zaprojektowana i zabezpieczona sieć komputerowa to jeden z elementów cyberbezpieczeństwa w organizacji.
Nasz profesjonalny system kopii zapasowych sprawia, że ważne informacje są chronione przed wszelkimi ryzykami i nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak awarie systemowe czy cyberataki. Tworząc regularne kopie zapasowe minimalizują Państwo ryzyko potencjalnej utraty danych oraz maksymalizują możliwość ich późniejszego odzyskania. Nasza usługa dostosowuje się do Państwa potrzeb, oferując elastyczne harmonogramy tworzenia kopii zapasowych oraz możliwość przechowywania ich w zabezpieczonych lokalizacjach.
Nasi eksperci przeprowadzą analizę ryzyką oraz ocenią obecne zabezpieczenia w placówce. Dostarczymy nasze rekomendacje oraz spersonalizowany plan zabezpieczeń, by w pełni chronić Państwa dane przed zagrożeniami. Nie tylko tworzymy, ale także wdrażamy pełne zabezpieczenia, które odpowiadają na dzisiejsze, realne potrzeby oraz coraz bardziej wyrafinowane metody ataków.
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania oraz wątpliwości – zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.
Najnowsze komentarze