Cyberatak na polską policję

Rosyjska grupa hakerów Killnet odpowiada za czwartkowy cyberatak na wojewódzkie komendy policji w Polsce. W czwartek przestały działań witryny kilku wojewódzkich komend, strona główna policji oraz komendy stołecznej.

Atak nastąpił w czwartek, a w jego efekcie przez kilka godzin nie działały witryny m.in.: komendy małopolskiej, świętokrzyskiej, kujawsko-pomorskiej, pomorskiej, śląskiej oraz lubelskiej. Jak donosi serwis cyberdefense24, był to typowy atak DDoS, a cały incydent został potwierdzony przez rzecznika prasowego Komenda Głównego Policji.

Na szczęście, nie doszło do przełamania zabezpieczeń. Policyjni specjaliści podjęli stosowne działania, aby przeciwdziałać potencjalnym atakom, co może skutkować czasowym brakiem dostępności poszczególnych serwisów. Czwartkowy cyberatak jest konsekwencją wcześniejszych gróźb kierowanych m.in. pod adresem Polski przez grupę Killnet. Przypomnijmy, że jeszcze w maju przestępcy oficjalnie wypowiedzieli wojnę Polsce oraz inny krajom, m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Niemcom czy Włochom.