Cyfrowe wieczory dla rodziców

Budowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat zagrożeń obecnych w sieci, a także poznawanie i wdrażanie zdrowych nawyków korzystania z sieci to główne cele inicjatywy pod hasłem “Cyfrowe wieczory dla rodziców” organizowanej przez NASK. Przyjazna formuła wieczornych spotkań on-line to świetna okazja do nauki oraz poznania różnych aspektów cyfrowych zagrożeń. Najbliższe spotkanie na platformie Microsoft Teams 14 listopada o godz. 18.30.

Internet jest integralną częścią naszego życia, najmłodszych również. Dziś dzieci w internecie spędzają ogromną ilość czasu. Bez odpowiedniej wiedzy, a także kontroli ze strony rodziców cyfrowy świat niesie ogromną ilość zagrożeń. Aby skutecznie chronić najmłodszych sami – jako rodzice – musimy w pierwszej kolejności poznać potencjalne zagrożenia oraz nauczyć się jak ich unikać oraz jak rozmawiać o ewentualnych ryzykach z dziećmi.

To ciekawa i niezwykle przydatna inicjatywa, dlatego nagłaśniamy akcję, aby jak najwięcej osób miało okazję skorzystać z wiedzy szerokiego grona ekspertów.
Pierwsze spotkanie online, we wtorek, 14 listopada. Gościem spotkania będzie podinspektor Małgorzata Sokołowska z Komendy Głównej Policji i psycholog Anna Słupska z Cyberprofilaktyki NASK: „Bezpieczeństwo dzieci w erze internetu.”

Zarejestruj się:​ https://nask.clickmeeting.com/bdwei/register

Kolejne spotkanie, za 2 tygodnie – 28 listopada, godzina 18:30, Maciej „Zuch” Mazurek oraz Ewa Domańska ekspertka z Cyberprofilaktyki NASK: „Co rodzice powinni wiedzieć o mediach społecznościowych, ale wstydzą się zapytać?”

Zarejestruj się:​ https://nask.clickmeeting.com/crpwomsawsz/register

5 grudnia, godzina 18:30, Julia Piechna ekspertka z Cyberprofilaktyki NASK i Mateusz Mrozek, Dyrektor Pionu Ochrony Informacyjnej Cyberprzestrzeni w NASK: „100% sok z pomarańczy czy napój owocowy? Czyli jak rodzic może pomóc swojemu dziecku uniknąć konsumpcji dezinformacji.”

Zarejestruj się:​ https://nask.clickmeeting.com/jpsdukd/register​

19 grudnia, godzina 18:30, Marcin Perfuński i Anna Rywczyńska, Kierownik Działu Profilaktyki Zagrożeń w NASK: „Cyfrowa higiena dla najmłodszych, czyli jak wprowadzić dobre nawyki od dzieciństwa.”

Zarejestruj się:​ https://nask.clickmeeting.com/chdncjwdnod/register

W imieniu organizatów zapraszamy do zapisów.