Doradztwo IT – Zobacz w czym możemy Ci pomóc

Czym jest doradztwo IT ?

Mówiąc kolokwialnie jest to zewnętrzne wsparcie doradcze z zakresu technologii informacyjnej dla Twojej firmy. Doradztwo IT w Krajowym Instytucie Cyberbezpieczeństwa to szeroki wachlarz usług, począwszy od analizy biznesowej i systemowej, pomocy przy wyborze systemów IT czy firmy wdrożeniowej, kończąc na doradztwie przy kierunkach rozwoju czy asyście technicznej przy wdrożeniu nowego systemu.
Jakie są 3 główne zalety korzystania z usługi doradczej?
Oszczędzasz czas i pieniądze.
Nie masz wątpliwości natury technicznej.
Twój cel biznesowy jest zgodny z finalnym produktem.
Przykłady pomocy doradczej IT dla firm:

Pomoc w wyborze oprogramowania czy systemu wraz z analizą wykonalności tj. sprawdzeniem co ma wpływ na realizację zlecenia i ocena szans jego wdrożenia i utrzymania. Nadzór inwestorski tj. kontrolowanie realizacji zlecenia i jego odbiór w postaci reprezentowania klienta przed wykonawcami. Znalezienie wykonawcy czy instalatora oprogramowania i systemów. Testy nowego oprogramowania i/lub systemu wraz ze sprawdzeniem czy jest on zgodny z umową i bieżącymi przepisami i standardami. Doradztwo i pomoc w przetargach związanych z IT, negocjacje kontraktów związanych z IT.
Kiedy powinno się sięgnąć po doradztwo IT ?

Wszystko zależy od zapotrzebowania, jednak zauważyliśmy, że firmy w Polsce – szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw nie są jeszcze do końca nauczeni korzystać z takich usług. Niestety jest to duży problem, ponieważ bardzo często spotykamy się, że zgłaszający się do nas klienci „oszczędzając” na usłudze doradczej tracą duże pieniądze na nietrafione inwestycje. Co gorsza wiedząc, że coś idzie nie tak, zwlekają do samego końca i na własną rękę przeciągają linę z wykonawcą, zamiast zwrócić się o profesjonalną pomoc.

Warto zwrócić uwagę, że doradztwo IT jest usługą z której można skorzystać na każdym etapie realizacji projektu, dlatego nie należy czekać aż posypią się wszystkie kostki domina.
Dlaczego warto skorzystać z usługi doradczej w Krajowym Instytucie Cyberbezpieczeństwa ?

Instytut w swoim składzie posiada szeroko wyspecjalizowanych pracowników IT, ale również ma do dyspozycji ekspertów z pokrewnych branż dzięki czemu ma możliwość wsparcia firm w bardzo szeroko rozumianej dziedzinie Technologii Informacyjnej. Dodatkowo Instytut oprócz funkcjonalności na której najczęściej zależy klientom kładzie silny nacisk na bezpieczeństwo np. zabezpieczenia wdrażanego systemu czy procesu.