Grudzień to ostatni miesiąc, w którym szpitale oraz placówki ochrony zdrowia mogą wykorzystać fundusze wsparcia po pandemii COVID-19 na działania związane z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem. Warunkiem uzyskania dofinansowania było wykonanie audytu bezpieczeństwa i wykazanie, że wdrożone rozwiązania przełożyły się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Za nami pierwsze audyty, które przeprowadziliśmy w całej Polsce.
Przypominamy, że program wsparcia dla placówek ochrony zdrowia przewidywał przyznanie dofinansowania w kwocie od 300 do 900 tys. zł. To, jakie środki konkretnie zostaną przyznane było uzależnione od wysokości kontraktu z NFZ za 2021 rok.
O pomoc w przeprowadzeniu audytów cyberbezpieczeństwa zgłosiło się do nas wiele placówek z całego kraju o różnym profilu działalności. Jednym z ostatnich był Wojewódzki Szpital z Suchowoli, do którego oddelegowaliśmy zespół odpowiedzialny za wykonanie audytu.
W ostatnich dniach otrzymaliśmy referencje z placówki, które prezentujemy w tym wpisie.
Dziękujemy za wspólne działania. Mamy nadzieję, że rekomendacje oraz zalecenia wykazane w audycie przełożą się na faktyczne zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w tej placówce, a sam program NFZ poprawi ogólną sytuację związaną z bezpieczeństwem cyfrowym w polskiej służbie zdrowia.
Najnowsze komentarze