Jak bronić się przed cyberatakami? Trwa Festiwal Digital Poland

Trwa Festiwal Digital Poland, a wraz z nim mnóstwo inicjatyw związanych z edukacją i rozpowszechnianiem wiedzy na temat tego jak bronić się przed cyberatakami i jak nie dać się złowić oszustom w sieci. Do współpracy w tym zakresie został zaproszony również Krajowy Instytut Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy do lektury materiału, jaki dla Digital Festiwal przygotował nasz ekspert, Piotr Kukla.

Jednym z najpopularniejszych aktualnie przekrętów internetowych jest phishing, polegający na próbie wyłudzenia danych wrażliwych. To często SMS-y i maile upozowane na znany sklep lub bank, zawierające niebezpieczny link, w który każą kliknąć. Żadne przedsiębiorstwa ani instytucje bankowe nie mają prawa do pytań o nasze dane, należy więc za każdym razem zastanowić się, zanim je podamy.

Ochrona przed phishingiem to znowu kolejny dowód na to, że największym narzędziem do walki jest racjonalne analizowanie oraz weryfikowanie informacji, które otrzymujemy. Jeśli dostajemy sms, albo e-mail, który nas nie dotyczy np. nie wysyłaliśmy żadnej paczki – nie dajmy się ciekawości i nie wchodźmy w niego, bo na 99 % jest to oszustwo – mówi Piotr Kukla.

Więcej materiału na stronie:
Wywiad – zobacz więcej Zapraszamy do lektury
Festiwal Digital Poland

Od 1 października przez kolejnych sześć tygodni w całej Polsce podczas 4. edycji Digital Festival eksperci różnych branż będą próbować odpowiedzieć na pytanie, czy Polska ma szansę stać się jedną z najbardziej innowacyjnych gospodarek świata? Bazę do dyskusji stanowić będzie raport „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?”.