KICB z kampanią edukacyjną

KICB z kampanią edukacyjną

Krajowy Instytut Cyberbezpeczeństwa na zlecenie firmy outsourcingowej przygotował kampanię edukacyjną dla pracowników m.in. Urzędu Gminy Osieck i Celestynów.
Akcja polegała na bezinwazyjnym, cyklicznym wyświetlaniu grafik z krótkimi treściami zawierającymi podstawowe tematy związane z m.in. ustanawianiem silnych haseł czy bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej. Współpraca miała na celu nie tylko podnieść poziom wiedzy pracowników, ale przede wszystkim pobudzić ich czujność i jako cykliczne działanie przypominać i utrwalać zasady związane z cyberbezpieczeństwem.

Instytut specjalizuje się we wspieraniu edukacji pracowników i proponuje szkolenia oraz akcje edukacyjne dla firm i przedsiębiorstw, które przeprowadzane są w sposób dostępny i zrozumiały również dla pracowników nietechnicznych. Instytut nieustannie podkreśla zgłaszającym się do nich pracodawcom, że należy zadbać najpierw o elementarną wiedzę wszystkich pracowników, a dopiero w następnym kroku proponować szkolenia specjalistyczne, które często mają szeroki zakres wiedzy i wyglądają profesjonalnie lecz przez specjalistyczny język i ogrom informacji nie spełniają swojej roli. Można to porównać do nauki w szkole- jeśli dziecko nie zna liczb, ciężko będzie mu nauczyć się działań na liczbach.

Dlatego właśnie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa powinny być elastyczne i dostosowane do poziomu grupy odbiorców, bo jeśli chcemy w maksymalnie możliwy sposób wyeliminować ryzyko wynikające z popełnienia błędu przez pracownika to bezpieczeństwo firmy będzie zależało od tego jakie jest jego najsłabsze ogniwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *