KICB z kampanią edukacyjną

Krajowy Instytut Cyberbezpeczeństwa na zlecenie firmy outsourcingowej przygotował kampanię edukacyjną dla pracowników m.in. Urzędu Gminy Osieck i Celestynów.
Akcja polegała na bezinwazyjnym, cyklicznym wyświetlaniu grafik z krótkimi treściami zawierającymi podstawowe tematy związane z m.in. ustanawianiem silnych haseł czy bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej. Współpraca miała na celu nie tylko podnieść poziom wiedzy pracowników, ale przede wszystkim pobudzić ich czujność i jako cykliczne działanie przypominać i utrwalać zasady związane z cyberbezpieczeństwem.

Instytut specjalizuje się we wspieraniu edukacji pracowników i proponuje szkolenia oraz akcje edukacyjne dla firm i przedsiębiorstw, które przeprowadzane są w sposób dostępny i zrozumiały również dla pracowników nietechnicznych. Instytut nieustannie podkreśla zgłaszającym się do nich pracodawcom, że należy zadbać najpierw o elementarną wiedzę wszystkich pracowników, a dopiero w następnym kroku proponować szkolenia specjalistyczne, które często mają szeroki zakres wiedzy i wyglądają profesjonalnie lecz przez specjalistyczny język i ogrom informacji nie spełniają swojej roli. Można to porównać do nauki w szkole- jeśli dziecko nie zna liczb, ciężko będzie mu nauczyć się działań na liczbach.

Dlatego właśnie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa powinny być elastyczne i dostosowane do poziomu grupy odbiorców, bo jeśli chcemy w maksymalnie możliwy sposób wyeliminować ryzyko wynikające z popełnienia błędu przez pracownika to bezpieczeństwo firmy będzie zależało od tego jakie jest jego najsłabsze ogniwo.