Ostatnia szansa na szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla nauczycieli

To już ostatni moment, aby zapisać się w tym roku na nasze szkolenia dla nauczycieli z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nauka dobrych praktyk w obszarze cyber security oraz ochrona danych osobowych uczniów i nauczycieli jest w dzisiejszych czasach wartością kluczową. Niejednokrotnie jednak brak wiedzy oraz świadomości na temat aktualnych zagrożeń sprawiają, że członkowie kadry stają się tzw. słabym punktem, przez który przestępcy mogą wykraść dane wrażliwe czy też doprowadzić do paraliżu funkcjonowania placówki. Rozwiązaniem na te problemy są regularne szkolenia i warsztaty, podczas których skupiamy się na przekazaniu dobrych nawyków, uczulamy na aktualne zagrożenia i podpowiadamy jak ich unikać.

Szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla nauczycieli

Podczas szkoleń adresowanych do nauczycieli oraz pedagogów nasi trenerzy zwracają uwagę na rodzaje ataków wraz z przykładami z życia, tłumaczą znaczenie podwójnego uwierzytelniania haseł dostępu, a także przypominają jak ważne jest, aby nauczyciele po każdych zajęciach wylogowywali się ze swoich dzienników oraz profili na komputerze. To oczywiście jedynie część zagadnień szkoleń w ramach Instytutu.

Cyberbezpieczeństwo kurs dla nauczycieli

Pozostałe zagadnienia omawiane podczas szkoleń to m.in.:
_ rodzaje cyberataków oraz sposoby ich rozróżniania – bezpieczne hasła – bezpieczne biurko i ekran – człowiek jako najsłabsze ogniwo – socjotechnika w służbie przestępców – bezpieczna nauka zdalna

To jedynie część tematyki, oferujemy również personalizowane szkolenia w oparciu o aktualne potrzeby i wytyczne klienta.
Pamiętajcie, Wasza organizacja i zespół są tak silne jak ich najsłabsze ogniwo.