Podstawy cyberbezpieczeństwa w Karczewie

Podniesienie kompetencji w zakresie bezpieczeństwa wszystkich pracowników działających przy cyfrowej obróbce danych – taki był cel szkolenia, które nasi eksperci przeprowadzili w Urzędzie Miejskim w Karczewie. To jedno z wielu szkoleń w polskich samorządach, w trakcie których dzieliliśmy się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Warto dodać, że szkolenie zostało przeprowadzone w oparciu o aktualne normy bezpieczeństwa zgodne z normą PN-EN ISO/IEC 27001 dotyczącą zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Cieszymy się, gdy nasz przekaz spotyka się z pozytywnym odbiorem, a uczestnicy szkoleń wychodzą bogatsi o nową wiedzę, świadomi zagrożeń. Referencje otrzymane od burmistrza Karczewa zdają się potwierdzać tę tezę i są dowodem na dużą skuteczność szkoleń opartych o doświadczenie oraz liczne case study, które najbardziej przemawiają do wyobraźni i są łatwiej zapamiętywane przez odbiorców. “Dowodem pozytywnego przyjęcia i zrozumienia przez słuchaczy, że bezpieczeństwo to proces a nie stan, jest potwierdzenie przez tutejszych informatyków poprawy współpracy z użytkownikami pod kątem bezpieczeństwa i okazywana wyrozumiałość dla wdrażanych kolejnych wymogów SZBI” – czytamy w liście.

Tak miłe słowa cieszą i mogą być dowodem dla tej grupy osób, która traktuje szkolenia oraz zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem po macoszemu. Mamy nadzieję, że słowa pracowników urzędu przekonają osoby wahające się i skłonią je do aktywnego uczestnictwa w szkoleniach. W końcu nie chodzi tu o certyfikat, a nabytą wiedzę, która procentuje.