Szkolenia Security Awareness – buduj świadomość pracowników

Budowanie świadomości pracowników to kluczowy element ochrony przed cyberzagrożeniami w firmach i instytucjach. Nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą, jeśli pracownicy nie są wyczuleni na coraz bardziej wyrafinowane metody ataków. Wyniki raportu KnowBe4 Phishing by Industry Benchmarking Report z 2023 r. jasno pokazują skuteczność regularnych testów phishingowych w zmniejszaniu odsetka organizacji podatnych na phishing. W badaniu przeanalizowano dane 12,5 miliona użytkowników z ponad 32 milionów symulowanych testów bezpieczeństwa phishingu w 19 różnych branżach.

Testy phishingowe zmniejszają podatność na ataki

Czy wiecie, że początkowy wskaźnik podatności wynosił aż 33 proc.? Na szczęście, dzięki regularnym testom phishingowym procent ten obniżył się do poziomu 18,5% w ciągu 90 dni od wdrożenia nowych szkoleń w zakresie świadomości bezpieczeństwa. Jeszcze lepsze wyniki przynoszą rezultaty po roku pracy – w tym przypadku ostateczny procent podatności na phishing można zminimalizować średnio do 5,4%!

Uczenie maszynowe i dynamiczne oceny ryzyka, czyli dzisiejsze możliwości testów phishingowych

W swojej ofercie udostępniamy użytkownikom platformę do prowadzenia regularnych testów phishingowych, która wykorzystuje uczenie maszynowe, aby automatycznie wybrać najlepszy szablon testu bezpieczeństwa phishingu dla każdego użytkownika w oparciu o jego indywidualne wskaźniki wydajności phishingu i szkolenia. Dzięki funkcji Virtual Risk Officer (VRO) mamy wgląd oraz dostęp do przydatnych wskaźników, które pozwalają lepiej zrozumieć powierzchnię ataku Twojej organizacji i dowiedzieć się, którzy użytkownicy mogą być bardziej podatni na atak phishingowy.

Zastanawiasz się, w którym miejscu jesteś i jak wypadasz na tle konkurencji? Funkcja benchmarkingu branżowego pozwala porównać procent podatności organizacji na phishing z innymi organizacjami tej samej wielkości w danej przestrzeni.

Wykupując dostęp do naszych szkoleń online zyskujesz także szereg innych możliwości związanych z prowadzeniem regularnych testów phishingowych:
– ponad 15 tys. szablonów phishingowych
– łatwe tworzenie własnych szablonów
– planowanie kampanii phishingowych na zasadzie „ustaw i zapomnij
– opatentowana technologia Social Engineering Indicators™ zamienia każdą symulowaną wiadomość phishingową w narzędzie, którego można użyć do dynamicznego szkolenia pracowników, natychmiast pokazując im ukryte czerwone flagi, które przeoczyli w tej wiadomości e-mail
– QR Code Phishing do testowania użytkowników za pomocą symulowanych ataków phishingowych, które wykorzystują kody QR (szybkiej odpowiedzi) jako wektor ataku
– ukierunkowane kampanie spear-phishingowe, zastępowanie pól spersonalizowanymi danymi
– testy otwierania załączników MS Office: Word, Excel, PPT i PDF (również spakowanych), a także załączników HTML
– Free Phishing Attack Surface – analiza wiadomości e-mail należących do domeny użytkownika
– konta z wieloma domenami dla administratorów lub MSP, którzy zarządzają wieloma organizacjami (bez dodatkowych opłat)
– 10 najpopularniejszych wiadomości phishingowych tygodnia – odszukanych i gotowych do wysłania do pracowników

A do tego pełne raportowanie, które zbiera wszystkie, niezbędne informacje w jednym miejscu. Zapytaj o testy phishingowe i pozostałe możliwości naszej platformy do szkoleń online.