Szkolimy z cyberbezpieczeństwa w Białymstoku

Coraz więcej instytucji zauważa konieczność zwiększania świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa. Z nieukrywaną radością przyjęliśmy więc zaproszenie do przeprowadzenia szkolenia z podstaw cyberbezpieczeństwa dla nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Wykład poprowadził nasz specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, Piotr Kukla.

Spotkanie bezpośrednie, liczne przykłady z życia, możliwość zadawania pytań – taką formę przekazywania oraz zdobywania wiedzy lubimy najbardziej. Nie da się ukryć, że to czynnik ludzki jest najsłabszym ogniwem, a oświata nie jest tu odosobnionym wyjątkiem. Cieszy więc fakt, że kadra nauczycielska postanowiła zdobyć nowe kompetencje w tak ważnym w dzisiejszych czasach obszarze. Mamy nadzieję, że warsztaty nie poszły na marne, a jego uczestnicy wdrożą przekazane rady w życie.

Dla nas z kolei szkolenie w Białymstoku było kolejną okazją do poznania bieżących problemów z obszarze cyberbezpieczeństwa oraz punktu widzenia pracowników oświaty na ten problem. Spotkanie będzie dla nas pomocnym źródłem dla tworzenia agendy oraz formy kolejnych szkoleń dla nauczycieli i pracowników szkół.