Testy phishingowe – socjotechniczne

Testy phishingowe – socjotechniczne

Tak zwany czynnik ludzki, czyli pracownicy to najsłabszy element w obszarze cyberbezpieczeństwa firm i różnego rodzaju instytucji. Dostępne techniki manipulacji sprawiają, że pracownicy często padają ofiarą ataków phishingowych, co w konsekwencji powoduje niejednokrotnie paraliż w funkcjonowaniu firm, przynosi ich pracodawcom nie tylko straty finansowe, ale także wizerunkowe. Z myślą o skutecznym przygotowaniu pracowników na ataki tego typu przygotowaliśmy ofertę jednorazowych lub cyklicznych testów phishingowych, w których wykorzystujemy najnowsze sztuczki socjotechniczne.

Testy phishingowe

Krajowy Instytut Cyberbezpieczeństwa we współpracy z partnerami przygotował szereg narzędzi umożliwiających przeprowadzenie testów socjotechnicznych. Oferujemy zarówno jednorazowe testy, jak i cały ich cykl, w którym harmonogram uzgodniony jest z Klientem i może obejmować wiele miesięcy testów. Współpraca z KICB obejmuje nie tylko przeprowadzenie samych testów, ale także pełne raportowanie, w którym pracodawca widzi dokładnie aktywność każdego z pracowników poddanego badaniu. Wiemy kto kliknął w podejrzany e-mail, zawarty w nim link czy też przekazał wiadomość dalej. To cenne informacje są podstawą do późniejszych działań związanych chociażby z wysłaniem pracownika na dodatkowe szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Dzięki uruchomieniu onlinowej platformy szkoleniowej nasi Klienci mogą nie tylko zlecić nam przeprowadzenie jednorazowych lub cyklicznych testów, ale także wykupić dostęp do platformy i na własną rękę przeprowadzać testy w swoim zespole. Nasza platforma to dostęp do setek szkoleń o różnej tematyce, adresowanych do każdej branży i zespołów o bardzo różnym stopniu wiedzy z zakresu bezpiecznych zachowań w sieci. Nasze szkolenia dostępne są w wielu językach, nie tylko polskim, ale także angielskim, niemieckim czy hiszpańskim, dzięki czemu naszą ofertę możemy adresować także do zagranicznych klientów oraz podmiotów, w których personel rozproszony jest na wiele krajów.

Masz dodatkowe pytania, wątpliwości – zapraszamy do kontaktu.