Monitorowanie bezpieczeństwa infrastruktury IT

Monitorowanie bezpieczeństwa infrastruktury IT

Monitorowanie bezpieczeństwa to dziś nieodzowny element pracy związanej z opieką nad infrastrukturą informatyczną. W Krajowym Instytucie Cyberbezpieczeństwa zajmujemy się monitoringiem całej infrastruktury IT pod kątem niepożądanych działań oraz wszelkiego rodzaju anomalii.

Monitoring bezpieczeństwa infrastruktury IT

 

Na czym polega prawidłowy monitoring infrastruktury IT? To tak naprawdę praca 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Zespół specjalistów IT czuwa nad prawidłowym działaniem sieci, monitorując zdarzenia w sieci, logi oraz wykrywa wszelkiego rodzaju anomalie, które następnie przekazuje administratorom IT w danym podmiocie.

Specyfika pracy polegająca na nieustannej kontroli 24/7 sprawia, że coraz więcej firm i instytucji decyduje się na powierzenie zadań związanych z monitoringiem infrastruktury IT zewnętrznej firmie. Działanie takiego zespołu, który pełni rolę Security Operations Center wiąże się bowiem z koniecznością zatrudnienia kilku osób, nic więc dziwnego, że właściciele i menadżerowie firm decydują się na korzystanie z usług zewnętrznego SOC.

Kto powinien rozważyć monitoring infrastruktury IT? Tak naprawdę każdy biznes, przedsiębiorstwo czy instytucja, której działanie opiera się na wykorzystaniu infrastruktury IT i która nie może bez niej funkcjonować. Bez wątpienia do tej grupy zaliczamy dostawców usług kluczowych, na których monitoring infrastruktury wymusiła ustawa o cyberbezpieczeństwie.

Dlaczego warto powierzyć monitoring infrastruktury IT właśnie nam:?

 

– bogata, nowoczesna infrastruktura
– najlepsi fachowcy, praktycy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa
– praktyczna wiedza naszych fachowców oparta o kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa IT
– spersonalizowana oferta dostosowana do oczekiwań i możliwości danego podmiotu
– elastyczność – jeśli chcą Państwo monitorować tylko jedną maszynę czy część infrastruktury, to tak działamy
– comiesięczne raporty i zalecenia
– rozsądne ceny